Jazz na Mikołajki

W mikołajkowy wieczór, w wypełnionej po brzegi auli Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie,  wystąpiło trzech niezwykłych muzyków:  Janusz Szrom, Piotr Lemański i Paweł Pańta. W ich niepowtarzalnym wykonaniu można było usłyszeć standardy jazzowe i piosenki świąteczne.

Każdy z tych muzyków, w swojej kategorii plasuje się w czołówce  polskiego jazzu. Nic zatem dziwnego, że panowie po prostu oczarowali publiczność.

Janusz Szrom – jeden z najciekawszych polskich wokalistów jazzowych, przez wiele lat uznawany wg. miesięcznika Jazz Forum za Jazzowego Wokalistę Roku,

Piotr Lemański – gitarzysta związany początkowo z gnieźnieńskim środowiskiem jazzowym,  współpracuje z większością muzyków stanowiących „ekstra ligę” polskiej sceny jazzowej, od lat (wg. Jazz Forum, Gitara & Bas) w czołówce najlepszych polskich gitarzystów jazzowych,

Paweł Pańta – kontrabasista i gitarzysta basowy, laureat Grammy 2014 za album Night in Calisia z Włodek Pawlik Trio.

Dodatkowym walorem koncertu była znakomita akustyka, jaką charakteryzuje się ponad 150 – letnia aula dawnego „Medyka”. Dziękujemy Wielkopolskiemu Samorządowemu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego za jej udostępnienie.