09.12.2023, godzina 20.00

Miejsce koncertu - Aula "Medyk" ul. Mieszka I 27, Gniezno

AKUSTYCZNA RADIOSTACJA – NIE TYLKO JAZZ

* * * * * *
Zapraszamy!
Guitar

Jazzowy wieczór w świątecznej aranżacji

Melodyjny koncert w wykonaniu kwartetu wyjątkowych artystów, mogli wysłuchać uczestnicy piątkowego występu, który odbył się w auli gnieźnieńskiego „Medyka”.
Sala pełna miłośników jazzu, wśród których nie brakowało i przybyłych na ostatnią chwilę, skuszonych świątecznym motywem przewodnim „Christmas Jazz”, wysłuchała kolejnego koncertu zorganizowanego przez Agencję Artystyczną JazzGra.
Tym razem do Gniezna zaproszonych zostało początkowo trzech muzyków – Katarzyna Stroińska-Sierant, Zbigniew Wrombel oraz Jan Adamczewski. Ten projekt pn. „Jazz Trio” został jednak rozbudowany o gościnnie występującego Sławomira Tokłowicza. Powstały w ten sposób kwartet, bardzo wprawnie zaaranżował różne kolędy i pastorałki, interpretując rzecz jasna ich linię melodyjną na swój sposób. Nie zabrakło także innych, znanych, pełnych energii utworów utrzymanych również w tym klimacie.
Sam koncert był poświęcony Zbigniewowi „Zibi” Łuczakowi. Był też to ostatni, zorganizowany w tym roku – o kolejnych „jazzowych podróżach” będziemy informować.

~Rafał Wichniewicz – gniezno24.com