09.12.2023, godzina 20.00

Miejsce koncertu - Aula "Medyk" ul. Mieszka I 27, Gniezno

AKUSTYCZNA RADIOSTACJA – NIE TYLKO JAZZ

* * * * * *
Zapraszamy!
Guitar

Jorgos Skolias i Dominik Wania – 08.10.2022 godzina 20:00

Zapraszamy na energetyczny i wprawiający w dobry nastrój koncert z przebojami światowej muzyki. W wykonaniu jazzowego duetu Jorgos Skolias i Dominik Wania zabrzmią legendarne utwory w finezyjnej, jazzowej aranżacji i interpretacji jak np.„Little Wing”(Hendrixa), „Yesterday”(Lennona/McCartney), „Summertime”(Gershwina).

Duet Jazzowy stanowią dwaj wybitni artyści.
JORGOS SKOLIAS – genialny polski wokalista i kompozytor greckiego pochodzenia, obdarzony niezwykłą barwą głosu. Studiował starodawne techniki wokalne, a inspiracją był dla niego blues , jazz, rock oraz muzyka etniczna .Ma na swoim koncie współpracę z zespołami: Krzak, Dżem, Osjan, Tie Break, Young Power oraz  wieloma muzykami: Tomaszem Stańko, Tomaszem Szukalskim, Bogdanem Hołownią, Arturem Dutkiewiczem. Można go usłyszeć w ponad 70 albumach. Za krążek „Sefardix” (2013), otrzymał wyróżnienie – „Folkowy Fonogram Roku” – przyznawany przez II program Polskiego Radia.

DOMINIK WANIA – uznany pianista jazzowy i klasyczny, muzyk sesyjny, pedagog. Zdobył wiele wyróżnień – jest laureatem „podwójnych” Fryderyków w 2014 i 2021 r. Współpracował i współpracuje ze znakomitościami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej, jak np. Tomasz Stańko, Leszek Możdżer, Piotr Baron, Marcus Miller, Eddie Henderson. Koncertował w wielu krajach Europy, Azji oraz USA.

Bilety na koncert w cenie 35zł i 25zł ulgowy (dla uczniów i studentów, po okazaniu legitymacji), do nabycia w sklepie „Alsen” przy ul.Prymasa Wyszyńskiego 13 w Gnieźnie, a także przed koncertem.