09.12.2023, godzina 20.00

Miejsce koncertu - Aula "Medyk" ul. Mieszka I 27, Gniezno

AKUSTYCZNA RADIOSTACJA – NIE TYLKO JAZZ

* * * * * *
Zapraszamy!
Guitar

„PIOSENKI POLSKIE” – DUET JAZZOWY HOŁOWNIA / PAŃTA

Wyjątkowy występ jazzowego duetu

W sobotni wieczór była okazja ku temu, by po raz pierwszy wspólnie usłyszeć koncert dwóch utalentowanych muzyków jazzowych, zaproszonych przez Agencję Artystyczną Jazz Gra.

Bogdan Hołownia i Paweł Pańta właśnie doczekali się wspólnej płyty, która jest studyjną wersją tego, co mieli okazję wysłuchać gnieźnianie podczas koncertu w Restauracji Ratuszowa. Była to prawdziwie jazzowa podróż przez kilka dekad twórczości polskiej sceny muzycznej, podczas której można było usłyszeć znane melodie w nowej formie.

– To królowie polskiego jazzu. Niezwykle zasłużeni artyści tej sceny muzycznej. Można by o nich bardzo dużo mówić, ale najbardziej znani są z tego, co robią – z wyrafinowanej muzyki. Zaprezentują dzisiaj wszystkim wspaniałe polskie piosenki, a w ich aranżacjach usłyszymy wielkie przeboje z 70 lat polskiej piosenki. Z tego czasu artyści, tak jak rodzynki, powybierali ciekawe utwory i zrobili to w doskonałej, jazzowej aranżacji – mówił Krzysztof Gronikowski z Agencji Artystycznej Jazz Gra.

Podczas koncertu można było usłyszeć interpretacje takich utworów lub motywów, jak np. „07 zgłoś się”, „Przedostatni walc” czy „Ulice wielkich miast”. Sam koncert dedykowany był zmarłemu w ubiegłym roku Jarosławowi Walerczakowi, dziennikarzowi, radiowcowi i przede wszystkim miłośnikowi dobrej muzyki.

Rafał Wichniewicz gniezno24com